NEDEN ÇERKEZKÖY?

İSTANBUL’ A YAKIN

Ülkemizde en çok ticaret dönen büyük şehirler arasından yer alan İstanbul, Çerkezköy’e sadece 90 kilometre kadar uzaklıktadır. Gün içerisinde bile birden fazla kez gidip geri dönülebilecek mesafede olması, bu bölgede üretime katkı sağlayan ya da sağlayacak kişiler için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Gün içerisinde bile birden fazla kez gidip geri dönülebilecek mesafede olması, bu bölgede üretime katkı sağlayan ya da sağlayacak kişiler için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ

Cumhurbaşkanlığı tarafından çıkartılan kararname ile birlikte Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi özel endüstri bölgesi olarak ilan edilmiştir. Bu kararnameye göre İstanbul il sınırları içerisinde yer alan İkitelli Sanayi Bölgesi de Çerkezköy’e taşınacak.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre Çerkezköy hali hazırda geniş bir kitleye istihdam sağlamasının yanı sıra insanlara çok daha yeni iş olanakları sağlayacak.

ÖRNEK SANAYİ BÖLGESİ

Türkiye sınırları çerçevesinde bulunan 252 adet sanayi bölgesi içerisinde örnek olarak gösterilen Çerkezköy Organze Sanayi Bölgesi ülkemizdeki sayılı sanayi siteleri arasında yer almaktadır.

Türkiye’nin en büyük ve en geniş sanayi bölgelerinden biri olan Çerkezköy’de yüzlerce firma bulunmaktadır.

CAZİP GAYRİMENKUL FİYATLARI

Sürekli olarak göç alan ve bununla birlikte aynı orantıda gelişmekte olan Çerkezköy’de gayrimenkul fiyatları çevre illere nazaran daha uygun fiyatlıdır.

Cazip fiyatlardan dolayı sürekli olarak yatırım almaya devam eden Çerkezköy’de her geçen gün daha fazla firma açılmaktadır.

GENÇ NÜFUS

Düzenli olarak göç almaya devam eden Çerkezköy, yeni mezun genç beyinlerin barındığı bir bölgedir.

Genç nüfusa ev sahipliği yapmasından dolayı bu bölgedeki işletme ve firmalarda da genç nüfusun çalışmasına, dolayısıyla Çerkezköy’ün daha aydın bir kent haline gelmesine imkân sağlamaktadır.

HIZLI TREN HATTI

Yapımı hala devam eden ve kısa bir süre içerisinde açılması planlanan Halkalı-Çerkezköy-Kapıkule hızlı tren hattı Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul illerini birbirine bağlayacak

Kısa süreler içerisinde çevre illere hızlı ve konforu bir seyahat gerçekleştirebilmek mümkün olacak.

GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ

Ülkemizin pek çok farklı bölgesinde yer alan A sınıfı gümrük müdürlüklerinden biri de Çerkezköy’de bulunmaktadır.

Özlelikle ihracat yapan firmalar ele alındığında A sınıfı Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü şirketlere büyük kolaylık sağlamaktadır.

SEÇKİN MARKALAR

Türkiye’nin en seçkin firmaları arasında yer alan Arçelik, Bosh-Siemens, 3M ve Samsung gibi markalar Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde yer almaktadır.

Her geçen gün gelişmekte olan Çerkezköy Sanayi Bölgesi’ne sürekli yeni yatırımcılarda gelmektedir.

ASYAPORT

Türkiye’nin en büyük liman işletmeciliklerinden biri olan Asyaport Tekirdağ il sınırları içerisinde yer almaktadır.

Özellikle yurtdışına sürekli olarak iş yapan firmalar için büyük bir kolaylık olan Asyaport şirketlerin daha rahat bir biçimde ihracat yapabilmesine olanak sağlamaktadır.